12.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Büyükşehir Belediyesi’nden Erdemli’ye Asfaltlama

  • 13 Haziran 2016
  • 943 KEZ OKUNDU
Büyükşehir Belediyesi’nden Erdemli’ye Asfaltlama

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde sürdürdüğü yol asfalt çalışmalarına ilçelerde de devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Erdemli ilçesinin önemli güzergâhlarından olan Türbe Caddesi ile birlikte toplam yedi noktada yol asfalt çalışması tamamlandı, üç güzergâhta ise yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Türbe Mahallesi Ahmet Bey Sokak yolunun 1,5 km’lik kısmında 2.484 ton, Merkez Mahallesi Türbe Caddesi’nde 950 metrelik yolda 2.392 ton, Koyuncu Mahallesi Sazbaşı Caddesi’nde 2.600 metrelik yolda 5.822 ton sıcak asfalt çalışması tamamlandı.

Kumkuyu Mahallesi Memduh Türkoğlu İlköğretim Okulu bahçesinde 490 ton sıcak asfalt çalışması öğrencilerin sağlıklı ortamda eğitim görmeleri amacıyla bitirildi.

Fatih Mahallesi Şehit Ali Kuz Sokak 600 metrelik yolda, Akdeniz Mahallesi Kodaman Çayı Doğu Cephesi 600 metrelik yolda ve Kösbucağı Mahallesi 6 km’lik grup yolunda 1. kat (sathi kaplama) asfalt çalışmaları tamamlandı.

Erdemli ilçesinin tüm cadde ve sokaklarında başlatılan çalışmalar çerçevesinde, bir yandan yeni yollar yapılırken diğer yandan da deforme olmuş eski asfalt yollar yeniden yapılıyor. Bozuk yollar asfalt kazıyıcı ile sökülerek serme, sulama, sıkıştırma işlemlerinin ardından sıcak asfalt işlemi yapılarak tamamlanıyor. Karahıdırlı Mahallesi Yayla Caddesi’nin 6 km’lik kısmında asfalt öncesi çalışmalar ise hız kesmeden devam ediyor.

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi Tömük sahil bandında sıcak asfalt, Kargıpınarı sahil bandında ise serme, sulama, sıkıştırma ve bordür döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

Karahıdırlı Mahallesi Yayla Caddesi’nin 6 km’lik kısmında 1. kat asfalt ve Kargıpınarı sahil bandının 2 km’lik kısmında sıcak asfalt çalışması ise planlanan çalışmalar arasında yer alıyor.

Sıcak asfalt serilerek trafiğe açılan yollar ve önümüzdeki günlerde trafiğe açılacak olan yollarla birlikte bölgede yaşayan ve bu güzergâhları kullanan vatandaşlara kaliteli ulaşım imkânı sağlanıyor.

erdemli-asfalt-calismasi-web2 erdemli-asfalt-calismasi-web3 erdemli-asfalt-calismasi-web4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ