24.09.2023 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Yolcu Yaşamını Yitirdi, Otogar Sorunu Meclis’te Yine Gündeme Geldi

  • 25 Mayıs 2016
  • 696 KEZ OKUNDU
Yolcu Yaşamını Yitirdi, Otogar Sorunu Meclis’te Yine Gündeme Geldi

CHP Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Mersin’in iki yıldır süren otogar sorununu tekrar Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Belediye Başakanı döneminde bitirilen, MHP’li Belediye Başkanının açılışını yaptığı Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminalinin iki yılı aşkın bir süredir işletilemediğini belirten Aytuğ Atıcı, otogar sorununun artık vatandaşın canını almaya başladığını ve bu sorunun derhal çözülmesi gerektiğini söyledi.

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Vatandaşlar yağmurda, çamurda yol kenarında indirilmektedir. Bununla kalsa iyi, geçen hafta Adıyaman’dan Mersin’e düğün için gelen 65 yaşındaki bir teyze otogar işlemediğinden yol kenarında indiği otobüsün altında kalmış ve feci şekilde can vermiştir.

Yine, geçen pazar günü otogar işletmesindeki sorunlar nedeniyle çeşitli gruplar birbirine girmiş ve otobüsler taşlanmıştır. Mersin’de yolcuların yaşamı tehdit altındadır. Bir otogarı bile yönetemeyen Belediye Başkanı koca Mersin’i nasıl yönetecektir? Belediye Başkanı kente zarar vermeden derhâl istifa etmelidir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ