20.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mezitli Belediyesinden Yaz Dönemi Satranç Kursu

  • 30 Haziran 2016
  • 983 KEZ OKUNDU
Mezitli Belediyesinden Yaz Dönemi Satranç Kursu

Mezitli Belediyesi Gençlik Kültür Evi’nde açılan satranç kursu yoğun ilgi görüyor. Kurs eğitmeni Remzi Küçük tarafından verilen kurslarda yüze yakın öğrenci satranç öğreniyor.

Eğitim ve öğretim yılının sona ermesinin ardından üç aylık yaz tatiline çıkan çocukları, eğitim ve eğlence dolu günler bekliyor. Mezitli Belediyesi Gençlik Kültür Evi’nde, 5 yaş ve üzeri öğrenciler için satranç kursu açıldı. Yaz boyunca devam edecek kurslar, salı ve çarşamba günleri olmak üzere haftada 2 gün 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL BİR GELECEK SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Çocukları bir zeka sporu olan satrançla tanıştırarak, onlara güzel bir gelecek sunmaya çalıştıklarını ifade eden Kurs eğitmeni Remzi Küçük, “Satranç, zeka oyunu olduğu için çocukların zeka gelişiminde özellikle büyük bir önem arz etmektedir. Çocuklarımızı bir zeka sporu olan satrançla tanıştırarak, onlara güzel bir gelecek sunmaya çalışıyoruz. Bu yüzden ailelerin yoğun şekilde satranca çocuklarını göndermek için talepte bulunuyorlar. İmkanlarımız dahilinde kendilerine mümkün olduğunca bu taleplerini karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

Küçük, “Satranç kursumuz 6 gruptan oluşuyor. Her gurubumuzda yaklaşık 15 öğrencimiz var. Bu vaziyette haftada 2 gün Salı ve Çarşamba olmak üzere kurslarımıza devam ediyoruz. Kurslarımız yaz boyunca devam edecektir” diye konuştu.

‘ÖĞRENCİLERİMİZ YAZ DÖNEMİNİ BOŞ GEÇİRMESİN’

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, satrancın çocuk gelişimindeki önemine dikkat çeken açıklamasında, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz kurslarımızda örnek olan satranç kursumuz, yaz günlerinde öğrencilerimize satranç öğrenme imkanı sağlıyor. Satranç kursumuza katılan öğrencilerin her yaştan olması, Mezitli’de böyle bir kursun gerekliliğini kanıtlıyor. İlerleyen zamanlarda bu kursiyerlerimizden başarılı öğrencilerimizin de çıkmasını umut ediyorum” diye konuştu.

Mezitli’de yaşayan tüm vatandaşları Mezitli Belediyesi tarafından açılan kurslara katılmaya çağıran Başkan Tarhan, “Biz halkımızın en kolay ulaşabileceği mekanlarda onlarca kurs açarak, bilgi ve becerilerin geliştirilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Sanat Evimizin yanı sıra Mezitli Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi’nde belediye olarak sadece öğrencilerimize değil her yaştan insanımıza bu desteği vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

mezitli-belediyesinden-satrabc-kursu2

mezitli-belediyesinden-satrabc-kursu1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ