20.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mahallede Ramazan Etkinlikleri Aydıncık ile Başladı

  • 11 Haziran 2016
  • 766 KEZ OKUNDU
Mahallede Ramazan Etkinlikleri Aydıncık ile Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği iftar sofralarının ilki bu yıl Aydıncık’ta kuruldu.

Aydıncık’taki iftar yemeğinde bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Ramazan, bu güzel ortamda bizleri bir araya getiren, kaynaştıran ve dayanışma içerisinde geçirilmesi gereken çok önemli ve ulvi bir ay. Geleneksel hale getirdiğimiz bu iftar sofralarını sizlerle paylaşıyor olmaktan ve sizlerin o güler yüzünüzü görmekten çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhunu Mersin’in her köşesine taşımak amacıyla Aydıncık’ta gerçekleştirdiği ‘Mahallede Ramazan’ etkinlikleri kapsamında verilen iftar yemeğinde Aydıncık’ta yüzlerce kişi bir arada oruçlarını açtı.

Aydıncık Sahil Park Açık Düğün Alanı’nda yapılan iftar ve Ramazan etkinliğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Aydıncık Kaymakamı Yavuz Arslan, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe Emniyet Amiri Orhan Evran, İlçe Müftüsü Zafer Yıldız, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, MHP Aydıncık İlçe Başkanı İrfan Şahin, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Mahallede Ramazan’ etkinlikleri kapsamında sahne alan halk ozanı Aşık Sefai, şair Ahmet Coşkun, Türk halk müziği sanatçıları Selami Durmuş ve Davutcan Akyüz, Aydıncıklılara unutamayacakları bir akşam yaşatırken, Karagöz ve Hacivat, ortaoyunu, dans ve akrobasi gösterileri de büyük beğeni topladı.

Başkan Kocamaz, ülke olarak geçirilen zor günlerde bu etkinliklerin birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek adına oldukça önemli olduğunu ifade ederek, “Ülkemizde ne yazık ki çok acı günler yaşanıyor, ülkemizi bölmek isteyen hainler her gün ocaklara ateş düşürüyor. Bu ülkenin birlik ve beraberliği için canını feda eden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ramazan ayının ülkemizde yeniden barış, huzur ve kardeşliğin tesis edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Sözlerinin devamında Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Aydıncık ilçesine yapılan hizmetlere tüm hızıyla devam edeceklerini belirten Başkan Kocamaz, “Bizler yerel yöneticiler olarak sizlere hizmet için varız. Bizler birlik içerisinde el ele sizlere en güzel hizmetleri getirmek için çabalıyoruz. Yıllardır göz ardı edilmiş bu ilçemize sizlerin de desteği ile en güzel hizmetleri getireceğiz. İnşallah bütün ilçelerimiz Mersin merkez gibi olacak. Bizler ihtiyaç olan tüm hizmeti buraya getirip inşallah çıktığımız bu hizmet yolculuğunu tamamlayacağız” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise yaptığı konuşmada Ramazan ayının manevi ruhunu Aydıncıklılar ile beraber iftar sofrasında bir araya gelerek yaşamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Tüm Aydıncıklıların Ramazan ayını birlik, beraberlik içerisinde geçirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan ise Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye yapılan hizmetler için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Mersin Büyükşehir Belediyemiz ile beraber el ele vererek Aydıncık ilçemize hizmetlerin en güzellerini yapacağımıza inanıyorum. Başta yapılan sıcak asfalt çalışması için Aydıncıklılar adına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından yaptığı hizmetler dolayısıyla Aydıncık muhtarları adına Yenikaş Mahalle Muhtarı Arif Mandal tarafından Başkan Kocamaz’a plaket verildi. Başkan Kocamaz ise Aydıncık Belediye Başkanı Aktan’a Nusret Mayın Gemisi maketini hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ