13.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Gülnar 100. Yıl Tertip Komisyonundan Ortak Açıklama

  • 25 Ağustos 2016
  • 1.096 KEZ OKUNDU
Gülnar 100. Yıl Tertip Komisyonundan Ortak Açıklama

Gülnar 100. Yıl tertip komisyonu yaptıkları ortak açıklama ile darbe girişimini ve terör saldırılarını kınayarak, vatandaşları “Gülnar 100. Yıl 14. Uluslararası  Kültür,Elma,Badem Festivali”ne davet etti.

Değerli Vatandaşlarımız ;
15 Temmuzda FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminde ve devamında alçak terör örgütlerince düzenlenen Van’da,Bitlis’te,Elazığ’da,Gaziantep’te,Tunceli’de  ve  ülkemizin muhtelif yerlerinde  menfur terör saldırıları neticesinde  hayatını kaybeden ve şehit olan  güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza  Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.Aziz Milletimize ve bu saldırılardan etkilenen vatandaşlarımızın yakınlarına  sabırlar temenni ediyoruz .Gülnarlılar olarak bu acıları ve üzüntüleri hep beraber  yüreğimizde hissediyoruz .Ama ne olursa olsun 15 Temmuzda oluşan Birlik,Beraberlik ve Kardeşlik ruhunu kimsenin bozamayacağına  inancımız tamdır.
Muhterem Vatandaşlarımız ;
Yaklaşık bir yıldır Gülnar’daki  bütün Kamu Kurumları,siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri ile  beraber büyük bir özveri ve gayretle  Gülnar’ın 100. Yıl etkinlikleri üzerinde çalışıyoruz.Bu kapsamda 26-27-28 Ağustos  2016 tarihlerinde  ‘’Gülnar 100. Yıl 14. Uluslararası  Kültür,Elma,Badem Festivali’’ni  en  ince ayrıntısına kadar planlayıp,programlayıp  artık icra etme aşamasına geçmiştik.Ancak yukarıda zikrettiğimiz elim olaylar neticesinde ;milli birlik ve beraberlik konusunda her zaman duyarlı olan Gülnarlılardan gelen talepler konusunda .mevcut haliyle programın  icra edilmesinin uygun olmayacağının  kanaatine hep beraber vardık.Ama programı tamamen iptal etmeninde  terörün amaçladığı ortamı oluşturmaya  hizmet edeceğinden ve Gülnar’da oluşmuş bu birlik,beraberlik ve kardeşliği sekteye uğratacağından;içeriğini değiştirerek  ‘’Gülnar 100. Yıl Buluşması ‘’ adı altında devam ettirilmesine karar verdik.Bu kapsamda Gülnarlıların ve Yüce Türk Milletinin milli ve manevi değerlerine  yakışacak şekilde programımızdaki  eğlence bölümleri  tasavvufi etkinliklere dönüştürülmüştür.26-27-28 Ağustos’ta ‘’Gülnar 100.Yıl Buluşması’’kapsamında tasavvufi  eserleri  ile Mustafa Ceceli ve diğer tasavvufi sanatçılarımız sahne alacaklardır.
7’den 70’e bütün vatandaşlarımızı Milli Birlik ve Kardeşlik duyguları içerisinde,Şanlı Türk Bayrağımızla beraber ‘’Gülnar 100.Yıl Buluşması’’na bekliyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyrulur.

GÜLNAR 100. YIL TERTİP KOMİTESİ
İsmail Pendik (Kaymakam),Ahmet Günel (Gülnar Belediye Başkanı),Nebi Ulupınar(MHP İlçe Bşk.)Fatih Sıttık Çamlık(Ak Parti İlçe Bşk.),Mehmet Yılmaz (CHP İlçe Bşk.),Selami Bağca(Kent Konseyi Bşk.),H.Emiş Işık(Ziraat Odası Bşk.),Zeynel Nar(Esnaf ve San. Odası Bşk.),Ramazan Çetin(Esnaf Kef. Koop. Bşk.),Bekir Pınar(Gülnar Derneği Temsilcisi),Ali Kozak(Badem Derneği Temsilcisi)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ