16.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Proje Pazarı

  • 25 Nisan 2017
  • 1.248 KEZ OKUNDU
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Proje Pazarı

Mersin Üniversitesi ile Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) iş birliğiyle, ‘Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Proje Pazarı ve Sergi Etkinlikleri’ düzenlendi. 25 Nisan Salı günü, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, yaklaşık 120 proje sergilendi.

Ticarileştirme potansiyeline sahip, ekonomik getirileri olan, uygulamaya yönelik projelerin tanıtılması amacıyla düzenlenen etkinliğe, üretim ve ürün geliştirme amacıyla araştırma ve geliştirme ihtiyacı duyan çeşitli projeler katıldı.

Proje Pazarı ve Sergi Etkinlikleri’nde; Elektrik, Endüstriyel Otomasyon, Makine, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Mobilya ve Dekorasyon, Cam-Seramik ve Kuaförlük programı son sınıf öğrencilerinin hazırladıkları projeler sunuldu. Etkinlik kapsamında ziyaretçilere, ürünlerini tanıtan sunumlar yapan proje sahipleri arasında Geleceğin Programcıları Geleceği Kodluyor Derneği ve Gifted Coder Mersin ekibi de yer aldı.

Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan, Genel Sekreter Vedat Güngör, Rektör Danışmanı ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erol Yaşar ile üniversitenin çok sayıda akademik ve idari personelinin yanı sıra MESİAD Yönetim Kurulu üyelerinin katılım gösterdiği etkinliği ayrıca Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da ziyaret etti.

Proje Pazarı sergi etkinliğinde; Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı öğrencileri, tasarımlarının kendilerine ait olduğu birbirinden farklı çalışmalar sunarken, Saç Bakımı ve Güzellik Programı öğrencileri yaptıkları saç ve makyaj tasarımlarını bir defile ile sundu.

Elektrik Programı’ndan Işık İzi Takip Eden Robot, İşitme Engellileri Derse Odaklandıran Cihaz, Otobanlarda Piezo Sistemli Elektrik Üreteç; Elektronik Teknolojisi Programı’ndan Güneşi Takip Eden Güneş Paneli Sistemi, Hidrojen Makinesi; Gıda Teknolojisi Programı’ndan İçecek Kutularında Pratik Uygulamalar, Meyve Atıklarından Estetik Mumlar; Makine Programı’ndan Dikey Eksenli Rüzgar Tribünü, Alüminyum Atık Geri Dönüşüm Projesi olmak üzere çeşitli alanlarda 120 proje sergilendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ