13.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Silifke Belediyesi Yeşilovacık Sahilini Düzenliyor

  • 14 Haziran 2016
  • 1.147 KEZ OKUNDU
Silifke Belediyesi Yeşilovacık Sahilini Düzenliyor

Silifke Belediyesi, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte nüfusu her geçen gün artan Yeşilovacık Mahallesinde sahil düzenlemesi gerçekleştirdi.

Yöre halkı ve şehir dışından gelen turistlerin büyük beğenisini toplayan ve yaz boyunca yoğun olarak kullanılan Yeşilovacık plajında yeni sezon için çalışmalar devam ediyor. Görevliler tarafından kaba temizliği yapılan sahilde, kepçe ve traktörler aracılığıyla büyük kaya parçaları da temizlendi.  Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Hedefimiz bu yılda yerli ve yabancı tatilcilerimize huzurlu ve kaliteli tatilin adresi olmak” dedi.

Yaz mevsiminde kent genelindeki çalışmalarını artıran Silifke Belediyesi, bir yandan plajlara ulaşımı sağlayan yolları revize ederken, diğer yandan da yoğun bir çalışma temposu içine girerek halk plajlarında temizlik çalışması yapıyor. Sahillerde gerçekleştirilen çalışmalar vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

“TEMİZLİK OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Silifkeli hemşerilerine ve tatilini Silifke’de geçirecek misafirlerine daha iyi hizmet verebilmek için son iki yılda olduğu gibi bu yılda yaz sezonuna hazırlık çalışmalarını kararlılıkla gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ‘Geçtiğimiz 2 yılda kentimizde önemli atılımlar gerçekleştirdik. Bir yandan kentimizin gelişimini artırırken diğer yandan da turizm kenti olan kentimizin, turizmden daha fazla pay almasını sağlayacak çalışmaları ortaya koyduk. Çevre temizliğimiz yanında, plajlarımızın ve sahillerimizin temizliği de bizim olmazsa olmazımızdır. Bu amaç doğrultusunda vatandaşlarımızla, esnafımızla ve turizm sektörünün dinamikleri ile el ele vererek önemli bir süreci başlatıp, sınırlarımız içinde bakımsız, kaderine terk edilen parklar ile sahillerinde temizliğini gerçekleştirdik. Silifke sınırları içerisinde ki tüm plajlarımız çıplak ayakla güvenle yürünebilecek, gönül rahatlığıyla uzanabilecek temizlikte olmaya devam edecektir” dedi.

YEŞİLOVACIKLI VATANDAŞLARDAN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Öte yandan kumsallarda temizlik seferberliğinin kararlılıkla sürmesi ve kumsalların özel araçlarla temizlenmesi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Son iki yıldır kent genelindeki kumsallarda devam eden kapsamlı temizlik çalışmalarının bu yılda devam etmesinin Silifke için önemli bir değer olduğunu ifade eden vatandaşlar, istikrarlı çalışmalarından dolayı Silifke Belediyesi’ne teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ