16.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Minik Mucitlerin Proje Çalışmaları Ödüllendirildi

  • 05 Haziran 2016
  • 884 KEZ OKUNDU
Minik Mucitlerin Proje Çalışmaları Ödüllendirildi

Anaokulu ve İlköğretim birinci sınıf öğrencilerinin katıldığı “Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü” Proje Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Öğrencilerin yaratıcı, yenilikçi, topluma faydalı düşünce yapısını benimsemesi, ülke ekonomisine katma değer yaratacak ve kalkınmayı sağlayacak bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma sonucunda değerlendirilen projeler, Teknopark hizmet binasında sergilendi.

2016 Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü Yarışması, Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Teknopark koordinatörlüğünde, Mersin Üniversitesi, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla düzenlendi. Yarışmanın ödül töreni 3 Haziran Cuma günü Mersin Teknopark Hizmet binasında gerçekleştirildi. Törene, Vali Özdemir Çakacak, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yarışma sonunda değerlendirmeye alınan 13 proje Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü’nde bulunan Teknopark hizmet binasında sergilendi. Projeleri tek tek inceleyen Vali Özdemir Çakacak ve Rektör Prof. Dr. Çamsarı, projeler hakkında öğrencilerden detaylı bilgi aldı. Serginin gezilmesinin ardından, dereceye giren öğrencilere başarı belgesi verildi. Minik öğrencilere başarılı çalışmalarının karşılığı olarak bir de bisiklet hediye edildi.

minik-mucitler-web2 minik-mucitler-web3 minik-mucitler-web4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ