20.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mezitli’de Gönüllü Ağı Genişliyor

  • 13 Temmuz 2016
  • 1.256 KEZ OKUNDU
Mezitli’de Gönüllü Ağı Genişliyor

Mezitli Belediyesi Gönüllüleri adına Atatürk ve Yeni Mahalle’nin kesiştiği bölgede ‘Gönüllü Evi’ kuruluyor. Mezitli’de herkesin gönüllü olarak Belediyeye destek olmasını isteyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Gönüllü Evi’nin tamamlanması için gerçekleşen çalışmaları yerinde inceledi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, daha önce Mezitli’de birçok faydalı işlerde gönüllü olarak çalışan duyarlı vatandaşlara, daha rahat ve verimli çalışmalarını sağlamak adına yer tesis etmişti. Şimdi de, gönüllü ağını genişletmek amacıyla Yeni ve Atatürk mahallelerinin kesiştiği bölgede ‘Gönüllü Evi’ yaparak, buna bir yenisini ekledi. Yeni ve Atatürk mahallelerinde bulunan gönüllüler, kendileri için yapılan ve kısa sürede tamamlanması planlanan ‘Gönüllü Evi’nde çalışmalarını sürdürecek. Mezitli İlçe Halk Eğitim Merkezi karşısında bulunan Gönüllü Evi’nde gerçekleşen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tarhan, Burada kısa bir konuşma yaparak, çalışmaların kısa sürede biteceği müjdesini verdi.

GÖNÜLLÜ AĞINI GENİŞLETECEĞİZ

Gönüllülerin Mezitli için faydalı çalışmalara imza attığını belirten Başkan Tarhan, “Mezitli’de herkesin gönüllü olmasını istiyorum. Vatandaşlarımızın gönüllü olarak Belediyemizin çalışmalarına destek olmasıyla katılımcı bir yönetim sistemi kuracağız. Bunu da başından beri hayata geçirdiğimiz gönüllü uygulamamızla başaracağız. İlkini Merkez Mahallesi’ne kurduğumuz Gönüllü Evi’nde, gönüllü arkadaşlarımızı aynı çatı altında toplayarak başladık. İlçemizde gönüllü ağını genişletmek için Mezitli’nin birçok bölgesinde Gönüllü Evi’ni kuracağız” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN

Mezitli’de Gönüllü Evi’nin şimdilik 3 adet olduğunu kaydeden Başkan Tarhan, “Gönüllü Evlerini, kadın, erkek ve çocuklardan oluşan gönüllü arkadaşlarımıza teslim ediyoruz. Onlar işletecekler. Belediye olarak biz sadece denetimini yapacağız ve onlara destek olacağız. Gönüllü Evlerimize gelen vatandaşlar, hiçbir maddi çıkar beklemeden iyi niyet esasına uygun bir şekilde toplanacaklar. Hem sosyalleşecek, yeni arkadaşlıklar edinecek, hem de Mezitlimizin kalkınmasına destek olacaklar. Gerçekten Türkiye’ye örnek bir çalışma olan Gönüllü Evi uygulamasını Mezitli’de başlattık. Umarım tüm Türkiye’ye yayılır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ