16.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mersin Kent Konseyi’nden Trafikte Pandomimle Farkındalık

  • 13 Haziran 2016
  • 975 KEZ OKUNDU
Mersin Kent Konseyi’nden Trafikte Pandomimle Farkındalık

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü iş birliği ile yayalarda ve sürücülerde trafik bilincini arttırma çalışması yapıldı.

“Şehrin Kahramanları Projesi” kapsamında pandomim sanatçıları, pilot bölge olarak seçilen Akdeniz ilçesi İsmet İnönü Bulvarı ve Hilton kavşağında kırmızı ışıkta duran sürücülere, trafikte uymaları gereken kuralları hatırlattı.

Proje kapsamında 4 pandomim sanatçısı, taşıdıkları dövizlerle, sürücüleri trafikte uymaları gereken kurallar konusunda uyardı. Kırmızı ışıkların yandığı sürede yola çıkan pandomim sanatçıları araçlara yaklaşarak ilgileri üzerlerine çekti. Trafikte farkındalığın artırılmasının amaçlandığı çalışma kapsamında sanatçılar, ellerinde farkındalık oluşturacak dövizler taşıdı.

Pilot denemelerin ardından çalışmaların farklı alanlarda da gerçekleştirileceği ve dikkat çeken uygulamalarla trafik bilincinin artırılması amaçlanan proje sürücülerden de olumlu tepkiler aldı.

Çalışma dört hafta boyunca Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftada iki gün trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda devam edecek.

kent-konseyi-trafik2 kent-konseyi-trafik3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ