23.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Kedi Sığınma Evleri

  • 18 Temmuz 2016
  • 2.340 KEZ OKUNDU
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Kedi Sığınma Evleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kedi Sığınma Evi Projesi kapsamında 40 noktaya korunaklı yuvalar yerleştiriyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce 17 noktaya yerleştirilen korunaklı yuvalara ek olarak Mersin’in 11 ilçesinde 40 ayrı noktaya daha Kedi Sığınma Evi monte ediliyor. 40 Kedi Sığınma Evi’nden 16’sının yapımı tamamlandı, 24’ünün ise montaj çalışmaları sürüyor.

Proje kapsamında Kedi Sığınma Evi, Mezitli’de 11, Toroslar’da 6, Akdeniz’de 5, Yenişehir’de 4, Anamur’da 3, Erdemli’de 3, Tarsus’ta 3, Silifke’de 2, Çamlıyayla’da 1, Bozyazı’da 1 ve Gülnar’da 1 noktaya yerleştiriliyor.

mersin-kedi-evi2

Sokak Kedilerine Günlük Mama ve Su

Sahipsiz kedileri yazın bunaltıcı sıcağından, kışın ise zor hava koşullarından korumak amacıyla faaliyete geçirilen Kedi Sığınma Evlerine günlük olarak mama ve su bırakılırken, yuvaların temizlikleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün yapılıyor.

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Kedi Sığınma Evlerindeki hasta kedilerin tedavileri de yapılıyor. Aşı, tedavi, bakım, rehabilite ve kısırlaştırma işlemleri yapılan kediler, Kedi Sığınma Evlerine bırakılıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak kedilerinin daha iyi şartlarda yaşaması ve olumsuz koşullardan korunması amacıyla yapılan Kedi Sığınma Evleri vatandaşlardan da gelen talepler doğrultusunda ileriki dönemlerde Mersin’in farklı noktalarına yerleştirilmeye devam edecek.

mersin-kedi-evi3

Büyükşehir Köpekleri de Unutmadı

Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda köpeklerin beslenip, barınabilecekleri platformların yer aldığı 4 noktaya da köpek beslenme odakları yapıyor.  Bozyazı, Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde yapımına başlanan köpek beslenme odakları ile köpekler de olumsuz hava koşullarından korunarak, beslenme odaklarından günlük olarak mama ve su ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

mersin-kedi-evi4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HALUK HÜR dedi ki:

    BELEDİYENİN KEDİ EVLERİ HAYVAN BARINAKLARI KONUSUNDAKİ DUYARLILIĞINDAN MUTLULUK DUYUYORUM
    SN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETMEK İSTİYORUM.

BİR YORUM YAZ