24.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

“Mersin Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmelidir.”

  • 30 Aralık 2016
  • 1.278 KEZ OKUNDU
“Mersin Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmelidir.”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Mersin’de yaşanan sel felaketini TBMM gündemine taşıdı ve Mersin’in acilen afet bölgesi ilan edilmesi çağrısında bulundu.

İki gün süren şiddetli yağmurun Mersin’de sel felaketine yol açarak birçok ilçeyi olumsuz etkilediğini belirten Atıcı, “Mersin merkezinde ve ilçelerinde bulunan ana ve tali yolların büyük bir bölümü trafiğe kapanmış, çok sayıda ev ve işyerinin kullanılamaz hale gelmiştir. Kentte elektrik ve telefon kesintileri yaşanmaktadır. Vatandaşlar ulaşım, iletişim ve temel ihtiyaçlara erişim noktasında kısıtlı haldedir. İki vatandaşımızın yaşamını yitirmesi bizleri derinden üzmüştür.” dedi.

Mersin’de haftalardır süregelen sert hava koşulları nedeniyle, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar başta olmak üzere, tüm Mersinlilerin maddi ve manevi olarak zarara uğradığını ifade eden Aytuğ Atıcı, Mersin’in derhal afet bölgesi ilan edilmesi ve zararların karşılanması gerektiğini belirterek, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle şu soruları sordu:

  1. Mersin’i afet bölgesi ilan etmeyi düşünüyor musunuz?
  2. Sel felaketi nedeniyle maddi zarara uğramış olan başta çiftçilerimiz olmak üzere mağdur vatandaşlarımıza doğrudan maddi yardım yapmayı düşünüyor musunuz?
  3. Sel felaketinden zarar gören Mersinli çiftçilerimizin ve esnafımızın devletin herhangi bir kurumuna olan borçlarını faizsiz olarak ötelemeyi düşünüyor musunuz?
  4. Sel felaketinde yaşamını yitirenlere yönelik olarak ne gibi yardımlar planlanmıştır?

Doğal afetlerden korunmak ve gerektiğinde yaraların hızlıca sarılmasını sağlamak üzere Mersin’e yapılacak olan yatırımları arttırmayı düşünüyor musunuz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ