23.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Kuyucuoğlu’ndan Tarsus’ta Birlik Beraberlik Mesajı

  • 14 Haziran 2016
  • 1.084 KEZ OKUNDU
Kuyucuoğlu’ndan Tarsus’ta Birlik Beraberlik Mesajı

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Tarsus İlçesi Muhtarları ile iftarda buluştu, birlik beraberlik mesajı verdi.

Tarsus Şelale Otantik Yıldırımlar Restaurantta düzenlenen ve yaklaşık 130’a yakın muhtar olmak üzere 300 kişinin katıldığı iftar yemeğine, Tarsus Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü, Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen’in yanısıra, İl yöneticileri, Meclis üyeleri ve Tarsus da bulunan basın emekçileri de katıldı.

Yoğun ilginin gözlendiği iftar yemeğinde bir konuşma yapan Tarsus Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü, katılımcılara hoş geldiniz diyerek iftar Yemeğine ev sahipliği yapan Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu’na sözü verdi.

Kuyucuoğlu; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı tarafsız olmaya davet ederek, Türkiye’yi daha fazla kutuplaştırmamasını istedi.

Ülkemizde uygulanan yanlış politikalar sonucunda bu güne kadar görmediğimiz canlı bombaları, uzaktan kumandalı bombaları ve bombalı araçlarla yapılan saldırıları görüyoruz. Şimdiye kadar böyle şeyler yoktu. Onun için Türkiye’nin başına bela olan bu uluslararasılaşan terörden mutlaka kurtulmamız lazım. Ülkemizin çıkarları için omuz omuza olmamız gerekiyor. Burada en büyük görev de iktidara düşüyor. Cumhurbaşkanına düşüyor. Uygulanan yanlış politikalar neticesi komşularımızda devlet otoritesinin kalmaması ve parçalı hale gelmesi, Türkiye’yi terörle baş başa bırakmış ve ekonomimize ciddi zararlar vermiştir, vermektedir” dedi.

Kuyucuoğlu konuşmasının devamında “ Özellikle de Mersin ve Tarsus ile ilgili sorun ve taleplerin takipçisiyiz. Telefonumuz 24 saat açık. Bizi hiç çekinmeden arayabilirsiniz.

Ben, Ulaştırma-İmar, Turizm ve Bayındırlık komisyonunda görevliyim. Ulaştırma bakanının Tarsus ve Mersin için ciddi vaatleri var. Bunları takip ediyoruz.

Son yıllarda Türkiye’nin başka sorunu kalmamış gibi başkanlık sistemi konuşuluyor. Bizim bir rejim sorunumuz yoktur. Yaratılan bir fiili durum, anayasa ihlali söz konusudur. Oysa ülkemizde parlamenter sistemin ve demokrasimizin güçlendirilmesine ihtiyaç vardır.

Cumhurbaşkanından ülkeyi bütünleştirici konuşmalar yapmasını bekliyoruz. Bir partinin lideri gibi, bir hükümetin başı gibi görev yapmasını kabul etmiyoruz. Çünkü Anayasamız Cumhurbaşkanının tarafsız olduğunu belirtiyor. O tarafsız olduğu ve herkese eşit mesafede durduğu zaman, gerginlikler yaşanmayacaktır” ifadelerini kullandı.

serdal-kuyucuoglu-tarsus-muhtarlar-iftar2 serdal-kuyucuoglu-tarsus-muhtarlar-iftar3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ