23.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Kuyucuoğlu: “Köy ve Yaylalarda 15 Gündür Su Yok”

  • 23 Haziran 2016
  • 889 KEZ OKUNDU
Kuyucuoğlu: “Köy ve Yaylalarda 15 Gündür Su Yok”

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, aşırı sıcaklardan ve yaşam alışkanlıklarından kaynaklı yaylalara çıkan Mersinli vatandaşların, su sorunu yaşadıklarını ifade etti.

Özellikle Erdemli ve çevresindeki yaylalara 15 gündür su verilmediğini, vatandaşların büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Kuyucuoğlu , ”Yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte, Mersin’de, insanlar yaylalara çıktı ancak Erdemli’nin dağ köylerinde ve yaylalarında on beş gündür içme suyu akmıyor.

Çiriş, Kayacı, Arslanlı, Kösereli, Gücüş, Hüsametli, Yeniyurt, Veyselli, Tabureli, Küstülü, Kızelen, Sarıkaya, Avgadı Yaylası, Güzeloluk Yaylası, Harfilli, Güneyli, Yağda, Elbeyli, Alibeyli… 30’a yakın köyde içme suyu akmıyor. Bu köylerin ve yaylaların içme suyu sorununun bir an önce çözülmesini bekliyoruz. ” dedi

Günlük yaşamın vazgeçilmezi olan içme suyu günümüzde sorun haline dönüşebiliyorsa, halka hizmet için yola çıkanların varın halini siz düşünün diyen Kuyucuoğlu, ” Halkımız hizmet için onları seçtiler, bu sıcaklarda üstelik ramazan ayında susuz kalmak hiç bir vatandaşımızın hak ettiği bir durum değildir. Gelişen teknolojiye  karşın, çok ciddi gelirleri olan bir yerel yönetimin halkımızı böylesine sıkıntıyla baş başa bırakması anlaşılmazdır. Halka hizmet, halkı susuz bırakmak asla değildir. Mersin’e, halkımıza söz verilen her konunun takipçisiyiz, acilen su sorununun çözümünü bekliyoruz ” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ