16.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Gülnar 100. Yıl Bilim Sempozyumu Açıldı

  • 26 Ağustos 2016
  • 943 KEZ OKUNDU
Gülnar 100. Yıl Bilim Sempozyumu Açıldı

Gülnar İlçesinin kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında  gerçekleşecek olan ‘’14. Uluslararası Kültür,Badem,Elma Festivalinde Bilim Sempozyumu 25 Ağustos 2016 Perşembe günü Gülnar  Kültür Merkezinde saat  10:30 da açıldı.

Program saygı duruşu akabinde istiklal marşının okunmasıyla başladı. Program, İlçe Kaymakamı İsmail Pendik ve Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in Konuşmalarıyla başladı. Prof.Dr. Ayşe Çalık Ross tarafından Gülnar’ın 100.yılı ve Gülnar Hatun Konulu Semineriyle devam etti.

Belediye Başkanımız Ahmet Günel açılışta yaptığı konuşmada; Gülnar İlçemizin 100.Yıl’ı olması nedeniyle bu yıl festivalimizi tüm Gülnar halkı olarak kutlayacağız.Bütün Gülnarlılar olarak görüş ayrılığı yapmadan beraber olacağız,birlik olacağız ve hemşehricilik ruhu ön planda olacak.Yaklaşık 8 aydır tüm siyasi partiler,sivil toplum örgütleri ve Gülnar esnafı ile birlikte toplantılar gerçekleştirerek  festivalimizin en iyi şekilde olması için çalıştık.Ülkemize yapılan hain saldırılardan dolayı şehit ve yaralılarımızın olması nedeniyle festivalimizin müzik ve eğlence kısmını kaldırdık, yerine tasavvufi sanatçılarımız sahne alacaklar,Sanatçı Mustafa Ceceli’de tasavvufi konser verecektir.Hain saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Gülnar İlçemizin 100.yıl 14.Uluslararası Kültür,Badem,Elma Festivali için Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Bütün halkımızı ‘’Gülnar  100. Yıl  Buluşması’’ adı altında birlik ve beraberliğe davet ediyorum.’’dedi
Sempozyum Programı  29 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ