16.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

“Geçmişten Bugüne Mersin Turizm” Konuşuldu

  • 14 Aralık 2016
  • 1.100 KEZ OKUNDU
“Geçmişten Bugüne Mersin Turizm” Konuşuldu

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri tarafından, Kongre ve Toplantı Turizmi Yönetimi dersi kapsamında “Geçmişten Bugüne Mersin Turizm” konulu panel düzenlendi. 9 Aralık Cuma günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda akademik personel, öğrenci ve fakülte mezunu katıldı.

Oturum başkanlığını Turizm Fakültesi öğrencisi Tuğba Atakan’ın yaptığı panelde, Mersin Turizm mezunlarından Öğr. Gör. Erdem Daşçı, Hasan Hüseyin Kılıçkaya, Alihan Uçar, Ali Naki Eren ve Ertan Gündoğdu konuşmacı olarak yer aldı.

Panelde konuşmacılar, Mersin Turizm Fakültesi’nin kuruluşundan günümüze kadar mevcut sorunları üzerinde durarak bu sorunların nasıl aşılabileceği hakkında deneyimlere dayalı açıklamalarda ve önerilerde bulundu. Mersin Turizm Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin hangi şartlar altında kurulduğundan bahsedilerek dayanışmanın ve birlikteliğin önemine vurgu yapıldı.  Dayanışma ve birlikteliğin devam ettirilmesi gerektiği ve bu kültürün geleceğe aktarılması, tüm konuşmacılar tarafından vurgulandı. Panelin soru-cevap bölümünde ise öğrenciler mevcut turizm eğitiminin yeterliliği ve turizm sektörünün içinde bulunduğu kritik süreç hakkında sorularına cevap aradı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ