12.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

CHP’li Sağlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

  • 30 Ağustos 2016
  • 1.166 KEZ OKUNDU
CHP’li Sağlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

“Halk dinci isyana karşı demokrasiye sahip çıktı” CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, halkın 15 Temmuz günü, FETÖ’cülerin Türkiye’deki dinci isyanına karşı, laik demokrasiye sahip çıktığına dikkat çekerek, “Laiklik, demokrasi ve hukukun üstünlüğü gibi temel ilkelerin, bugün bir kez daha ne denli gerekli olduğunu anlamış olmaktayız” dedi.

“Halk dinci isyana karşı demokrasiye sahip çıktı”
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, halkın 15 Temmuz günü, FETÖ’cülerin Türkiye’deki dinci isyanına karşı, laik demokrasiye sahip çıktığına dikkat çekerek, “Laiklik, demokrasi ve hukukun üstünlüğü gibi temel ilkelerin, bugün bir kez daha ne denli gerekli olduğunu anlamış olmaktayız” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünü kutladığı mesajında; laiklik vurgusu yaptı.
Gazi Mustafa Kemal önderliğindeki Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda atılmış önemli bir zafer olduğunu vurgulayan Sağlar, cumhuriyet rejiminin bir halkın verdiği büyük mücadelelerin üzerinde şekillendiğine dikkat çekerek, “Halkımız 15 Temmuz günü, FETÖ’cülerin Türkiye’deki dinci isyanına karşı, laik demokrasiye sahip çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyet için karar kıldığı; Laiklik, demokrasi ve hukukun üstünlüğü gibi temel ilkelerin, bugün bir kez daha ne denli gerekli olduğunu anlamış olmaktayız. Eşitlik, adalet ve insan haklarına saygılı, tarafsız bir yargıya sahip olmak en zaruri ihtiyacımız haline gelmiştir. Laik, bağımsız Türkiye Cumhuriyetini ve onun değerlerini yıkmak isteyenler asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ