13.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Başkan Seçer Açıkladı: Sahildeki Kafeleri Belediye İşletecek

  • 31 Mayıs 2019
  • 182 KEZ OKUNDU
Başkan Seçer Açıkladı: Sahildeki Kafeleri Belediye İşletecek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, muhtarlar buluşmasının ikinci ayağında Akdeniz, Çamlıyayla, Erdemli, Mezitli, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinin muhtarları ile bir araya geldi.

Muhtarlar Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısında Mersin halkının en çok şikâyetçi olduğu sahil düzenleme konusuna değinen Başkan Seçer, sahildeki kafelerin belediye şirketleri üzerinden vatandaşın faydalanacağı mekânlar haline getirileceğini ifade etti.

“BEN SAHİLDEKİ KAFELERİ ADAMA DEĞİL HALKA VERECEĞİM”

Mersinli vatandaşların en çok şikâyetçi olduğu konulardan birisi olan sahil düzenlemesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer kafeleri halka vereceğini açıkladı ve  “Sahilde 9 kafe var biliyorsunuz. Şimdi herkes aklından ‘acaba bu kafeleri hangi adamına verecek’ diye düşünüyor. Ben bu kafeleri halka vereceğim. Adama filan kafe yok. Ben devletçiyim. Orayı şirketlerimiz üzerinden vatandaşın faydalanacağı mekânlar haline getireceğiz. Derdimiz oradan para kazanmak değil. Orası halkın yeri. Orası yapılmış ama iyi de yapılmamış onu söyleyeyim. Böyle proje olmaz. Kabulünü kim yapmışsa lütfen bir soruşturma açın. Böyle tuvalet mi olur, böyle tesis mi olur, böyle malzeme mi kullanılır? Oraları tekrar elden geçireceğiz. 9 tane kapısı açılmamış yer. Elden geçirip, vatandaşın hizmetine açacağız. Vatandaş gitsin çayını, kahvesini içsin. Ailesiyle güzel vakit geçirsin. Vatandaşlarımıza makul fiyatlar sunacağız. Asgari ücretle geçinen insan gidip pahalı bir yerde 10 TL’ye çay içemez. Sahilleri halkın yararına açacağız. Daha birçok alanda bu tarz işletmelerimiz olacak” dedi.

“Benim vicdanım durup izlemeye müsaade etmiyor”

Sahillerden ve bazı mesire yerlerinden sorumlu Deniz Kızı A.Ş. ile ilgili çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer,  “Orada da aynı zihniyetle bir yönetim olacak. Geçtiğimiz günlerde açıklamıştım. Şirketlerin durumu iyi değil. Üzerinde çalışmalar devam ediyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu tip yapılar siyasetçi için taraftarlarına sunulacak çok önemli imkânlar. Ben bakıyorum. Bunun üzerinden kimse faydalanmamış. Vatandaş şikâyetçi. Vatandaş yüksek bedel ödüyorum diyor ama şirket zararda. Demek ki birileri suiistimal yapmış. Şimdi Büyükşehir’den para istiyorlar. Biz bunları izleyelim mi? Müdahale mi edelim? Benim vicdanım izlemeye müsaade etmiyor. Bana göre doğru olanı yapacağım”  şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ