24.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Aytuğ Atıcı “Sahte Alkol Ölümlerini” Sordu

  • 13 Ekim 2016
  • 890 KEZ OKUNDU
Aytuğ Atıcı “Sahte Alkol Ölümlerini” Sordu

CHP Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Mersin’de son günlerde yaşanan sahte alkollü içkiye bağlı ölümleri Başbakan’a sordu.

Ekim ayı başından bu yana Mersin’de alkol zehirlenmesiyle hastaneye kaldırılan vatandaşların kanında metil alkole rastlandığını ve bir çoğunun ve yaşamını yitirdiğini belirten Aytuğ Atıcı, “ölümlerin ardından yapılan operasyonlarda binlerce şişe sahte alkollü içkinin ve içki yapımında kullanılan malzemelerin yakalanması; yapılan denetimlerin ve uygulamaların sahte alkollü içki üretiminin ve satışının önüne geçemediğini göstermektedir.” dedi.

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, TBMM Başkanlığı’na verdiği önergede Başbakan’a şu soruları yöneltti:

  1. Son 5 yılda yıllara göre sahte alkollü içki tüketiminden dolayı kaç kişi yaşamını yitirmiştir?
  2. Son 5 yılda yıllara göre yakalanan sahte alkollü içki miktarları ne kadardır?
  3. Sahte alkollü içki üretimini ve satışını engellemek üzere alkol satışı yapan yerler ne sıklıkla ve hangi kriterlerle denetlenmektedir? Sahte içki üretimi ve satışı yapanlar hakkında hangi cezai işlemler uygulanmıştır?
  4. Sahte alkollü içki üretiminde kullanılan maddelerin satışı ve denetimi konusunda son 5 yılda ne gibi düzenlemeler yapılmıştır?

Vatandaşı sahte alkollü içki üretimine sevk eden faktörlerle ilgili herhangi bir çalışma var mıdır? Varsa bu faktörler nelerdir? Bu çalışma çerçevesinde alınmış önlemler nelerdir?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ