23.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Aytuğ Atıcı, Erdemli’nin Trafik ve Su Sorununa Dikkat Çekti

  • 31 Temmuz 2016
  • 844 KEZ OKUNDU
Aytuğ Atıcı, Erdemli’nin Trafik ve Su Sorununa Dikkat Çekti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Mersin’in Erdemli ilçesinde Arpaçbahşiş ve Tömük Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Türkiye’yi darbeye sürükleyen sürecin bilhassa son 14 yıllık AKP iktidarında ne istediler de vermedik anlayışının çok iyi sorgulanması gerektiğini belirten Atıcı konuşmasını şöyle sürdürdü: “darbeye karşı Meclis’teki tüm partiler, tüm Milletvekilleri bir araya geldi ve tek vücut olarak milli iradeye sahip çıktılar. Fakat geldiğimiz noktada bu birliktelik göz ardı edilerek, Meclis’in iradesi hiçe sayılarak olağanüstü hal ilan edildi. Biz OHAL’lerden geçmişte çok çektik. Şu an da görüyoruz ki toplu kıyımlar yapılıyor, sırf hükümete muhalif olduğu için masum insanlar Fethullahçı Terör Örgütü üyeleriyle aynı kefeye konularak cezalandırılıyor. İşte biz bu yüzden en başından beri OHAL’e karşı çıktık; ne karar alınacaksa Meclis’te el birliğiyle alalım dedik. ”

Gelen sorular üzerine Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi konusunu da değerlendiren Aytuğ Atıcı, “Suriye’de yaşanan çok ciddi iç savaş nedeniyle ülkemize korkup gelen misafirler var, sığınmacılar var, davet edilip gelenler de var. Bu insanlara, her ne koşulda bize sığınmış olurlarsa olsunlar, insani görevimizi yapalım. Belirli bir süre bunları besleyelim, giydirelim, yedirelim, içirelim, ibadet yapmalarını sağlayalım, her türlü insani görevimizi yapalım ve hepsinden çok daha önemlisi bunları kendi vatanlarına sağ salim gönderelim. Ne demek sağ salim? Suriye’de iç savaşın bitmesine katkı sağlayacağız ve Suriye’de iç savaş bittikten sonra bu insanlar kendi yurtlarına, kendi vatanlarına dönecekler. Biz bunu öneriyoruz, 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermeyi biz doğru bulmuyoruz ve bunların sağ salim ülkelerine dönmelerini arzu ediyoruz.” dedi.

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Erdemli’deki trafik sorununa da değinerek; “Özellikle yaz döneminde deniz, yayla ve kültür turizmi ile Erdemli’nin nüfusu yaklaşık 5 kat artıyor, dolayısıyla da ilçede ulaşımın sağlandığı D-400 karayolunun trafik yoğunluğunu kaldıramıyor.Trafik çilesinin bir an önce bitmesi için Çeşmeli-Taşucu Otoyolu projesinin hayata geçirilmesi gerekir. Mersinli devletini seviyor, 6. sırada vergisini ödüyor, ancak hükümetten aynı ilgiyi göremiyor 24. sırada yatırım alıyor. Hükümet seçimlerden önce verdiği sözleri tutmuyor. 1 Kasım’dan önce ne dediler? Çeşmeli-Taşucu Otoyolunun projesini hazırlayacağız, 2016 yılında ihaleye çıkaracaklarını söylediler, hala bir ses çıkmadı. Ben de konuyu Meclis’e taşıdım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanına sordum. Hiç merak etmeyin otoyolu yapılana kadar konunun takipçisi olacağım” dedi.

Vatandaşların en büyük şikayetlerinden birinin su sorunu olduğunu ifade eden Atıcı, “Erdemli köylerinde ve yaylalarında su sıkıntısı yaşanıyor, devlet gerekli yatırımı yapmıyor, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ de duyarsız kalıyor. Su en temel ihtiyaçtır, bir an önce çözüm üretilmeli.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ