24.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Aytuğ Atıcı: “Anadolu Topraklarına Barışı ve Aydınlığı Getiren Şanlı Zafer Unutturulamayacak”

  • 29 Ağustos 2016
  • 1.148 KEZ OKUNDU
Aytuğ Atıcı: “Anadolu Topraklarına Barışı ve Aydınlığı Getiren Şanlı Zafer Unutturulamayacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, yayınladığı mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı ve”30 Ağustos Anadolu topraklarında halkımıza barış ve huzur getirmiştir. 94 yıldır barış içinde yaşayan halkımız, basiretsiz, hırslı, hayalperest, kindar yöneticilerin elinde savaş bataklığına doğru sürüklenmektedir. Hem içeride, hem de dışarıda yürütülen yanlış politikaların bedelini halkımız canıyla, malıyla ödemekte; ülkemiz her geçen gün emperyalist güçlerin boyunduruğu altına girmektedir.” dedi.

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı mesajında;

“Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat yönettiği ve İstiklal Savaşı’mızın kesin bir zaferle sonuçlanmasını sağlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi bir halkın emperyalist sömürüden, işgalden kurtulup; aydınlığa, tam bağımsızlığa doğru inançla ilerleyişinin başlangıcıdır. Anadolu topraklarında yakılan aydınlanma meşalesi sömürü altındaki tüm dünya halklarına da özgürlük yolunda antiemperyalist mücadelede örnek olmuş ve cesaret vermiştir.

30 Ağustos Anadolu topraklarında halkımıza barış ve huzur getirmiştir. 94 yıldır barış içinde yaşayan halkımız, basiretsiz, hırslı, hayalperest, kindar yöneticilerin elinde savaş bataklığına doğru sürüklenmektedir. Hem içeride, hem de dışarıda yürütülen yanlış politikaların bedelini halkımız canıyla, malıyla ödemekte; ülkemiz her geçen gün emperyalist güçlerin boyunduruğu altına girmektedir. Bu sebeple bugünkü 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları daha da anlam kazanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhuriyet kazanımlarını içine sindiremeyen yöneticiler bazen terör bazen başka gerekçelerle(!) Zafer Bayramı törenlerini engellemeye veya diğer ulusal bayramlarımızda olduğu gibi anlamını hafifletmeye çalışmaktadırlar. Bu çabalar, göğsünü gere gere “Zafer benimdir” diyebilen Cumhuriyet Halk Partililer tarafından boşa çıkarılacak, Anadolu topraklarına barışı, aydınlığı getiren şanlı zafer unutturulamayacak ve BARIŞ, HER ZAMAN HALKIMIZIN VAZGEÇİLMEZ AMACI OLACAKTIR.

Şanlı zaferimizin 94’üncü yılını kutluyor; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ