20.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Yenişehir’de Çöp Konteynerleri Yıkanıyor

  • 23 Haziran 2016
  • 825 KEZ OKUNDU
Yenişehir’de Çöp Konteynerleri Yıkanıyor

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü sınırları içinde bulunan 32 mahalle ile sokaklarda bulunan çöp konteynerlerinin temizliğini sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Her ay Yenişehir bölgesinde 32 mahallede binlerce konteynerin titizlikle temizlendiğini belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hava sıcaklıklarının yüksek olması nedeniyle önlemlerini bir kat daha artırdıklarını belirterek, günde yaklaşık 100 konteynerin yıkandığını, eskiyen, yıpranan ve hijyenik özelliği kaybolan konteynerlerin yenileri ile değiştirildiğini belirttiler.

Kirliliğin ortadan kalkması ve kötü kokuların oluşmaması için bu uygulamayı yaptıklarını belirten Başkan Genç ise; Mahallelerdeki çöp konteynerleri, yıkama aracıyla hızlıca ve kolayca yıkanıyor. Son derece pratik uygulanan işlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan metal konteynerler burada tazyikli suyla yıkanıyor. Beş dakika süren yıkama işleminin ardından temizlenen konteynerler dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine konuluyor. Temizleme işlemi sayesinde çöp konteynerlerindeki pis koku ve sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliği de önlenmiş oluyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ