12.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Yenişehir Belediyesi Ağaç Dallarından ‘Organik Gübre’ Üretiyor

  • 13 Mart 2017
  • 1.279 KEZ OKUNDU
Yenişehir Belediyesi Ağaç Dallarından ‘Organik Gübre’ Üretiyor

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Yenişehir ilçe sınırları içerisinde bulunan park, bahçe, site ve mahallelerde bulunan ağaçların budanan dallarını her yıl olduğu gibi bu yıl da geri dönüşüme kazandırıyor.

İlkbahar mevsiminin gelmesiyle Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri ilçe sınırları içerisinde bulunan ağaçları budama yaparak gençleştiriyor. Ayrıca budanan dalları öğüterek gübre haline getiriyor.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; “Budanan dallardan, yapraklardan ve çalılardan organik gübre elde ediyoruz. Öğüttüğümüz ağaç dallarını toprağın altına gömüyor ve ortalama 1 yıl bekledikten sonra ilçemiz sınırları içerisindeki park ve bahçelerimizde kullanıyoruz. Bir yıl önce gömülmüş olan ürünleri gün yüzüne çıkararak gübre dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Geri dönüşüm doğa içinde önemli bir unsurdur. Hepimiz biliyoruz ki, tabii kaynaklarımız sonsuz değil, her üretim sonucu kaynaklarımız azalıyor ve bilinçsizce kullanıldığı takdirde bir gün tabii kaynaklarımız yok olabilir. Yenişehir Belediyesi olarak ekonomik değeri olan atıkları geri dönüşüm yoluyla tekrar üretime kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ