20.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mezitli’yi Festival Heyecanı Sardı

  • 10 Haziran 2016
  • 2.240 KEZ OKUNDU
Mezitli’yi Festival Heyecanı Sardı

11-12 Haziran 2016 tarihinde bu yıl 7.si düzenlenecek olan Soli Güneş Festivali ile ilgili hazırlıklar son aşamaya geldi. Son dönemde yaşanan terör olayları ve şehir haberlerinin yanı sıra Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle daha dar kapsamda gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili Mezitli Belediyesi’nin tüm birimleri hummalı biçimde çalışma sürdürüyorlar.

Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen Soli Güneş Festivali’nin 7.si 11-12 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Mezitli Belediyesi’nin tüm birimleri festivalde gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili çalışmalarda son aşamaya geldi.

Soli Pompeipolis yanında bulunan alanda yapılacak etkinlikler kapsamında bir yandan Proje Pazarı ve Sergi için stant kurulumu gerçekleştirilirken, Emre Aydın ve Candan Erçetin ile Kardeş Türküler’in hayranlarıyla buluşacağı alanda sahne düzenleme çalışmaları devam ediyor.

KAPSAM DAR İÇERİK DOLU

11 Haziran 2016 Cumartesi günü çeşitli etkinlikler ile başlayacak festivalin akşam bölümünde ise 18.00’de Proje Pazarı ve Kermes Alanının açılışı yapılacak. Yine her sene olduğu gibi festival alanında çeşitli stantlar kurularak, güneş enerjisi firmaları ve yenilenebilir enerji sistemleri üzerine faaliyet gösteren firmalar bu stantlarda yer alacak. Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden eğitimci ve öğrencileri iki gün boyunca festivalin gündüz etkinlikleri kapsamında Mersinlilerle birlikte olacak.

güneş enerjisi ile çalışan projelerini sergileyecekler. Gece ise saat 21.00’da Emre AYDIN müzikseverlerle birlikte olacak.

Festivalin ikinci gününde ise 12 Haziran Pazar akşamı da yine aynı saatte Candan Erçetin ve Kardeş Türküler Müzik Grubu Mersinlilere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

i-love-mezitli2

i-love-mezitli3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ