12.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mersin Buz Pistine Kavuşuyor

  • 08 Ocak 2018
  • 2.419 KEZ OKUNDU
Mersin Buz Pistine Kavuşuyor

Mersin’e farklı sosyal yaşam alanları kazandırma konusunda yeniliğin mimarı olan Büyükşehir Belediyesi, kent estetiği çalışmalarına devam ediyor. Kentsel tasarım ve çevre düzenlemeleri çalışmaları kapsamında Yenişehir İlçesi’ne yapılan bölge parkı ve Büyükşehir tarafından ilk kez hayata geçirilen buz pisti, ilçeye yeni bir soluk kazandıracak.

Her alanda yaptığı yenilikler ve projelerle Mersin’in çehresini değiştiren, dönüştüren ve güzelleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’e yeni parklar ve sosyal alanlar kazandırıyor.

Yenişehir İlçesi’nde yapımına başlanan geniş kapsamlı bölge parkı ile Mersin’e yeşil alanlar kazandırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yaklaşık 70 bin m2 park alanı için çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan ve yaklaşık 3 ay önce çalışmalarına başlanan bölge parkının içerisinde oyun grupları, spor alanları, sentetik buz pisti, yürüyüş yolu, emekliler lokali ve 3 adet havuz ile Mersin halkına konforlu, yeşili bol ve keyifli vakit geçirebilecekleri görsel bir park sunulacak.

Büyükşehir’den Mersin’e yine bir ilk

Projeleriyle sosyal alan ve yeşil alan konusunda Mersin’i zenginleştiren Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir bölge parkının içerisine yapacağı buz pisti ile Mersin’e bir yenilik daha kazandıracak.

Park içerisinde yer alan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin’e ilk kez yapılacak olan buz pisti ile Mersinli vatandaşlar buz pateni keyfi yaşayacak. Mersin’in kış sporu ihtiyacını karşılayacak olan ve 600 m2 alana yapılacak olan buz pistinde vatandaşlar hem buz hokeyi yapabilecek hem de buz pateni keyfi yaşayabilecek.

Aralık ayının sonlarına doğru bitirilmesi planlanan bölge parkı için ekipler çalışmalarına 24 saat aralıksız devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ