16.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Bayram Mesaisi

  • 03 Temmuz 2016
  • 1.006 KEZ OKUNDU
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Bayram Mesaisi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinlilerin Ramazan Bayramı’nı rahat, huzurlu, temiz ve güvenli bir şekilde geçirmesi için gerekli tüm tedbirleri alarak, hazırlıklarını tamamladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta, itfaiye ve çevre temizlik ekipleri bayram boyunca görev alırken, vatandaşlar Mersin Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi 444 2 153 ve MESKİ çağrı merkezi ALO 185 hatlarına 7/24 ulaşabilecek. Sefer sayıları artırılan belediye otobüsleri ise bayram boyunca ücretsiz olacak.

Belediye Otobüsleri Sefer Sayıları Artırıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi her bayram olduğu gibi bu bayram da Mersinlilerin, ulaşım sorunu olmadan sevdiklerine sorunsuz bir şeklide ulaşabilmeleri için belediye otobüslerinin sefer sayılarını artırdı. Vatandaşların istedikleri yere kolayca ulaşım sağlayabilmeleri için artırılan belediye otobüsü sefer sayıları ile Mersinliler mezarlık ve akraba ziyaretlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmenin rahatlığını yaşayacak. Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi otobüsleri bayram boyunca ücretsiz olacak.

mersin-buyuksehir-temizlik

Mersin’i Temiz Bir Bayram Bekliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, Mersin’i Ramazan Bayramı’na hazırlıyor. Rutin olarak yapılan temizlik çalışmalarını sıklaştıran temizlik ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da yoğun bir şekilde mesai yapacak.

Ramazan Bayramı öncesi çalışmalarına hız veren Mersin Büyükşehir Belediyesi temizlik işleri ekipleri, bayram mesaisine erkenden başladı. Haftanın yedi günü yirmi dört saat çalışmalarını yürüten temizlik işleri ekipleri, rutin çalışmalarına ek olarak daha fazla ekiple hizmet vererek, bayram öncesi camii temizliklerini de tamamladı.

Öte yandan vatandaşların bayram öncesi ve bayram süresince en yoğun olarak ziyaret ettiği mezarlıklar, ekipler tarafından temizlenerek, bayrama hazır hale getirildi.

mersin-buyuksehir-zabita

İtfaiye ve Zabıta Ekipleri Bayram Boyunca Görev Başında

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de diğer günlerde olduğu gibi Ramazan Bayramı süresince 7/24 mesaisini sürdürecek. İtfaiye ekipleri, bayram tatilinde piknik yerlerine gidecek vatandaşlara özellikle ateş yakarken dikkatli olmaları hususunda da uyarıda bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri de bayram öncesinde denetimlerini sağlıksız gıda satışı gerçekleştiren seyyar satıcılar ile daha çok unlu ve şekerli gıda üretimi yapan esnaf üzerinde yoğunlaştırdı. Bayramda bu tür gıda tüketimlerinin artması ile zabıta ekiplerinin yaptığı denetim büyük önem kazanıyor. Nöbetçi ekipleri ile bayram boyunca 7/24 hizmet verecek olan zabıta ekipleri, Mersinlilerin yanında olacak.

mersin-buyuksehir-cagri-merkezi

Mersinliler, Bayram Boyunca Çağrı Merkezlerini Arayabilecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince tüm birimleri ile görev başında olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi 444 2 153 çağrı merkezi, bayramda 7/24 çalışarak, Mersinlilerin dilek, talep ve şikayetlerini almaya devam edecek.

MESKİ ekipleri de aralıksız olarak görev yaparak, bayram süresince Mersinlilerin acil ihtiyaçlarını karşılayacak. Vatandaşlar, MESKİ’ye ALO 185 hattından ulaşabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ