16.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Fikri Sağlar: “Ne İstediler De Vermediniz Bunlar Geldi Halkın Başına?”

  • 22 Temmuz 2016
  • 771 KEZ OKUNDU
Fikri Sağlar: “Ne İstediler De Vermediniz Bunlar Geldi Halkın Başına?”

FETÖ terör örgütünü Meclis gündemine taşıyan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar,”İktidarın üç yıldır terör örgütü lideri olarak adlandırdığı Fetullah Gülen’in ülkede sahip olduğu tüm sosyal haklar bunca zaman neden kesilmemiştir?” dedi.

Sağlar’ın, Başbakan Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLETİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda belirtilen sorularımın Başbakan Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
Saygılarımla. 20.07.2016

D. Fikri SAĞLAR
Mersin Milletvekili

Üç yıldır Fetullah Gülen’i terör örgütü lideri olmakla suçlayan iktidarın bugüne kadar hiçbir işlem yapmadığı anlaşılmıştır. Darbe girişimi sonrası, daha önce Gülen’in iadesi hakkında ABD’ye resmi bir talep olmadığı da anlaşılmıştır.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Fetullah Gülen’in emekli maaşını keserken, tüm sosyal güvenlik haklarını da iptal ettiğini açıklamıştır. Kurumun, aynı kararı darbe girişimine katılan isimler için de aynı kararı alabileceği iddia edilmektedir.

Bu çerçevede:
1) İktidarın üç yıl önce Paralel Devlet Yapılanması olarak adlandırdığı FETÖ Terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in iadesi hakkında bunca zaman ABD’ye resmi başvuruda neden bulunulmamıştır?
2) İktidarın terör örgütü lideri olarak adlandırdığı Fetullah Gülen’in ülkede sahip olduğu tüm sosyal haklar bunca zaman neden kesilmemiştir?
3) Terör örgütü başı olan Fetullah Gülen’in geriye dönük SGK maaşlarının iadesi istenecek midir?
4) Terör örgütü mensuplarının da tüm sosyal güvenlik haklarını iptal edecek misiniz? İptal ederseniz geriye dönük ödenen maaşların iadesini talep edecek misiniz?
5) Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu sonrası, Gülen Cemaatini kastederek “Ne istediler de vermedik?” demiştir. Sahiden neyi istediler vermediniz ki bunca olay halkın başına gelmiştir?
6) İktidarı 3 yıl önce, FETÖ Terör örgütünün Emniyet, Asker, Yargı ve diğer kurumlardaki yapılanmaları hakkında sizi uyaranlara açmadığınız dava, söylemediğiniz hakaret kalamamıştı. Bugün onlardan özür dileyecek misiniz?
7) Bugün cemaat yapılanmasının böylesine derin olmasının müsebbibi kimlerdir? Buna göz yumanlar, istediklerini verenler cezasız mı kalacaktır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ