24.07.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

CHP’li Aytuğ Atıcı Toroslar’da Şeftali Üreticilerini Ziyaret Etti

  • 08 Eylül 2016
  • 1.138 KEZ OKUNDU
CHP’li Aytuğ Atıcı Toroslar’da Şeftali Üreticilerini Ziyaret Etti

CHP Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Mersin Toroslar ilçesinde Yavca, Tırtar, Değnek ve Atlılar köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Yavca köyünde şeftali üreticilerini ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Aytuğ Atıcı, dış politikadaki istikrarsızlığın bedelini ihracat yapamayan, ürününü satamayan üreticinin ödediğini belirterek, “şeftalinin kilosu 60 kuruş, meyve suyu için gönderilenler 30 kuruş. Çiftçi binbir zorlukla ürününü elde ediyor ancak satamıyor, satsa da toplama parasını dahi karşılayamıyor. Tarım giderleri pahalı, çiftçi zor durumdadır ve yalnız bırakılmıştır.” dedi.

aytug-atici-toroslar3

15 Temmuz darbe girişimi, OHAL uygulamaları ve KHK’lere değinen Atıcı, darbecilerin 14 yıllık AKP iktidarı tarafından beslendiğine, AKP’nin cemaatle işbirliği yaptığına dikkat çekerek; “cemaatin kollarına attıkları köylü çocuğunu cemaatin okuluna gitti, yurdunda kaldı, bankasına para yatırdı diye FETÖ’cü ilan ettiler, tutukladılar, işten attılar. Peki 14 yıldır cemaatle iş tutan AKP’lilerin, bakanların çocukları neden ellerini kollarını sallayarak geziyor? Her kim cemaatle iş tuttuysa cezasını çekmelidir, ancak cemaatin yurdunda kaldı diye köylü çocuğuna bedel ödetilmesi kabul edilemez; cemaatle uzaktan yakından ilgisi olmayan hatta hayatı boyunca cemaate karşı mücadele eden akademisyenlerin, öğretmenlerin, savcı ve hakimlerin FETÖ’cülerle bir tutulması kabul edilemez.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ