23.06.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

Aytuğ Atıcı Arslanköy’ün Kurtuluşunu Kutladı

  • 01 Mart 2017
  • 985 KEZ OKUNDU
Aytuğ Atıcı Arslanköy’ün Kurtuluşunu Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, yayınladığı mesajla 1 Mart Arslanköy’ün Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. yıl dönümünü kutladı.

Aytuğ Atıcı mesajında;

“97 yıl önce Arslanköylüler, emperyalizmin hain sömürüsüne karşı verdikleri bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandırmış, işgal kuvvetlerini geri püskürtmüştür.

Aynı zamanda Mersin’in en büyük beldelerinden olan Arslanköy’ün yiğit evlatlarının Kuvayı Milliye’ye katılmaları, diğer bölgelere de örnek olmuş ve onların da Kuvayı Milliye’yi kabul etmelerinin yolunu açmıştır. Milli mücadele ruhunun Çukurova’ya yayılmasında Arslanköylüler’in büyük katkısı olmuştur.

“1 Mart 1920, Arslanköy’ün Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. yıl dönümünü gururla kutluyor; bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün ve Cumhuriyet’imizin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anımsıyoruz.

1 Mart 1920’de işgal güçlerine karşı memleketine sahip çıkan Arslanköylüler’in, Cumhuriyet’imizi ve demokrasimizi hedef alan; halkın egemenliğini yeniden saraya vermeye çalışan anlayışa karşı da milli mücadele ruhuyla direneceklerine inancım tamdır.
“Sandık namustur” sözünün mimarı olan, iradesinin üstüne irade tanımayarak hepimize demokrasi dersi veren Arslanköylüler, ülkemizi ve Cumhuriyet’imizi tek adam rejimine asla teslim etmeyeceklerdir.

Tarihinde teslimiyet nedir bilmeyen Arslanköylüler, bugün maalesef doğal afete teslim edilmektedir. Haftalardır süregelen sert hava koşulları nedeniyle büyük zarara uğrayan vatandaşlarımız yöneticilerce görmezden gelinmiştir. Arslanköylüler bunu hak etmemektedir, zararları derhal karşılanmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, kurtuluş mücadelesi veren Arslanköylüler ve vatanımızı düşman işgalinden kurtaran başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ