13.04.2024 | Mersin'i Seviyorum - Güncel Haber ve Yaşam Portalı

1. Mersin Çocuk Festivalinde 23 Nisan Çoşkusu

  • 23 Nisan 2017
  • 684 KEZ OKUNDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl ilkini düzenlediği Mersin Çocuk Festivali ile Mersinli çocuklar ve ailelerini unutulmaz bir festivalle buluşturdu.

İki gün boyunca ziyaretçi akınına uğrayan fuar alanında çeşitli etkinliklerle eğlenen çocuklar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği festivalde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu doyasıya yaşadı.

CNR EXPO Fuar Alanı’nda 22-23 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen 1. Mersin Çocuk Festivali’nde çizgi film kahramanlarının yer aldığı maskot ekibi, karnaval ekibi, palyaçolar ve geniş oyun alanları ile eğlenceli dakikalar geçiren çocuklar, festivalde doyasıya eğlendi. Ayrıca stant görevlileri tarafından festivale katılan çocukların yüzleri boyandı.

TV ekranlarından severek takip ettikleri Cozurtan İkizler ve Niloya Çocuk Müzikali’ni dört gözle bekleyen çocuklar, sevdikleri kahramanların maskotlarını yakından görmenin heyecanını yaşadı.

Fuar alanında kurulan sahnede çeşitli dans gösterilerinin, yarışmaların ve etkinliklerin düzenlenmesiyle renkli görüntülere sahne olan 1. Mersin Çocuk Festivali, çocuklardan ve ailelerinden tam not aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’i Çocuk Dostu Kent yapmaya söz verdiklerini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız için Mersin’de birçok sosyal proje ve etkinlik gerçekleştirdik. Bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilkini düzenlediğimiz 1. Mersin Çocuk Festivali’ni çocuklarımız için hayata geçirdik. Festivale ilginin yoğun olduğunu görüyoruz. Aileler, özellikle çocuklarımız burada çok mutlu oldular, doyasıya eğlendiler. Onlar mutlu olduğunda bizler de çok mutlu oluyoruz. Mersin Çocuk Festivali’ni ileriki yıllarda daha da güzel ve kapsamlı hale getirerek çocuklarımızla buluşturmaya devam edeceğiz’ dedi.

Neşeli şarkıların yükseldiği fuar alanında çocuklar gönüllerince eğlenirken, aileleri ise uzun zamandır coşku içinde kutlayamadıkları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yakışan festivalden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Festivale çocuğu ile birlikte katılan Şükran Batmaz, çocuklar için düzenlenen festivalin Mersin için anlamlı bir etkinlik olduğunu ifade ederek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu festivali çok beğendim. Tam anlamıyla çocuklar için düşünülmüş bir festival. 23 Nisan dolayısıyla düzenlenmesi ise ayrıca çok anlamlı olmuş. Buradaki oyun grupları da çocukların yaşlarına göre ayrılmış. Her şey çok ince düşünülmüş. Görevliler ise çocuklarla çok ilgileniyorlar. Biz çocuklarımızı gönül rahatlığıyla emanet ederken, çocuklar da doyasıya eğleniyorlar” diye konuştu.

Torunu ile birlikte festivale katılan Sedat Demirağ, “Festival alanını çok beğendim. Torunum da çok eğlendi. Bütün oyun alanlarını gezdi. Çocuklar için çok güzel bir etkinlik. İki gündür buraya geliyoruz. Katılım çok fazla. Mersin’de ilk defa böyle bir etkinlikle karşılaşıyoruz. Bu etkinliği düzenlediği için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Eşi ve dört çocuğuyla birlikte festivale katılan Gülbahar Oktay Kaan ise Mersin’i festival ile buluşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Dört çocuğum ile birlikte geldik. Hepsi kendi yaş grupları ve ilgilerine göre farklı oyun gruplarına yöneldiler. Festival alanını çok beğendiler. Eve gitmek istemiyorlar. Ben ve eşim de çok beğendik. Etkinliğin devam etmesini istiyoruz. Çocuklarımızı unutmayarak bu etkinliği Mersin ile buluşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ